Davis Cup na Costa del Sol

Davis Cup na Costa del Sol

Únor 01, 2018

kvalita života a Sluneční pobřeží, Lifestyle a Marbella, sport a Costa del Sol, volný čas na Slunečním pobřeží,
0

Davis Cup na Costa del Sol

Mezinárodní tenisová federace schválila pro první kolo světové skupiny Davisova poháru zázemí tenisového klubu Puente Romano, Marbella. Utkání mezi týmy Španělska a Velké Británie se uskuteční ve dnech 2.2. – 4.2. 2018. Nepochybně půjde o úžasný sportovní zážitek.

Tradice Davisova poháru sahá zpět do roku 1900, kdy ovšem soupeřili pouze tenisté USA a Velké Británie. Postupně se tato prestižní soutěž otevřela dalším zemím. Český tým dokázal v historii zvítězit celkem třikrát (v roce 1980 ještě v barvách Československa). V roce 2012 jsme ve finále pohár vybojovali právě proti Španělsku. Pro mě osobně jisté zadostiučinění, neboť jsem si živě pamatovala porážku českého týmu z roku 2009 v Barceloně, kde jsem seděla v publiku obklopena vibrujícími španělskými fanoušky a jediná široko daleko fandila českým tenistům…Atmosféra skvělá, sportovní zážitek nepopsatelný. Bojovali jsme statečně. Španělé naposledy pohár získali v roce 2011. Kdo ví, třeba právě letos tady dole na jihu udělají krok ke svému šestému vítězství. Marbella je připravena na 100%. Zázemí pětihvězdičkového hotelového a sportovního areálu je sázkou na jistotu. Prostředí nádherné, počasí by mělo být zaručeno, fanoušci obou zemí jsou dozajista připraveni také. Britská komunita je zde na Costa del Sol opravdu početná, takže atmosféra bude jistě výborná.

Události tohoto typu jasně deklarují směr, kterým se Sluneční pobřeží vydává poslední léta. Slunce, moře a golf již dávno nestačí k tomu se i nadále udržet na špici.
info@ska-reality.cz

Komentáře
Zanechte komentář
Do tohoto vlákna již není možné vkládat komentáře.