MR. Něco jako morálka realiťáka. Existuje.

MR. Něco jako morálka realiťáka. Existuje.

Březen 27, 2021

investice costa del sol, nemovitosti a sluneční pobřeží, reality jižní španělsko,
0

MR. Něco jako morálka realiťáka. Existuje.


Občas mám sklony k moralizování, s přibývajícími lety čím dál tím častěji. Štve mě, když se okolí nechová k sobě fér, pod mým úhlem pohledu na věci mě zásadně irituje snaha kohokoli „ošulit“ toho druhého, obejít jakási minimální pravidla slušného chování…

Vím, není to cool, koho vlastně dneska zajímá nějaká morálka a férové jednání, že.

Hodně dlouho jsem neměla čas nic do blogu napsat, nemám ho vlastně vůbec ani dnes. Díky za to, protože mám takové množství práce, že stěžovat si, by hraničilo právě s onou neslušností, na kterou poukazuji.

Jedno téma ve mně ale rezonuje už delší dobu a nemůžu, než to tady nenapsat. Je vás hodně, kdo jste se v uplynulých měsících rozhodli řešit domácí neutěšenou situaci eskapádou na jih Španělska. Motivů je spousta, každý z nich legitimní.

Chci jen říci všem těm, kterým „někdo, kdo ví, jak to na Costa del Sol chodí“ nakukal, že:

-        Teď nebo nikdy nekoupíte tu správnou, vámi vysněnou nemovitost za adekvátní peníz, protože: covid krize, brexit krize, hvězdná konstelace… Blbost. Vaši ideální chvíli pro investici znáte jen vy. Samozřejmě je dobrá doba. Ta ale byla, je a bude. Ta vaše.

-        K tomu, aby se tady (rozuměj na Costa del Sol) o vás postaral makléř / realitní kancelář / skutečný profík, je třeba hradit „zálohy na služby“ podepisovat smlouvy o zastupování… (standartní sumička, se kterou jsem se u několika klientů, kteří odmítli, a pak se nějak dostali na mě, setkala, je 1.000 € )   BLBOST! Chce se mi říct podvod, nehoráznost.

Každá seriózní místní realitka funguje naprosto profesionálně na elementární bázi:

-        Provizi platí prodávající. Vždy. Ať už jde o developera nebo současného majitele zastoupeného realitním makléřem na straně druhé.

-        Žádná záloha na výdaje neexistuje… na jaké vlastně??! Pokud někdo nabízí nemovitosti ve Španělsku, tak proto, že se pro tento byznys rozhodl. Pokud tady není a musí kvůli klientovi přicestovat (ouvej), je to asi jeho / zde spíš její problém, ne? Pokud navíc tady žije (i když krátce, to je fuk), záloha na budoucí služby neboli pojistka, aby mi klient, když už tady bude, náhodou neutekl ke konkurenci, je za mě opravdová nehoráznost.

Žádná, opravdu žádná seriózní místní agentura nic takového nepraktikuje. Klientovi se věnuje a hotovo. Ten pak koupí nebo nekoupí. Případně koupí ve chvíli, kdy je opravdu připraven koupit a udělá to s vámi, protože jste mu poskytli ten správný servis, který očekával. Ideálně, pokud jste mu opravdu poskytli ten správný servis, koupí on, jeho známý, rodinný příslušník, soused, byznys partner…za nějaký rok jeho děti, známý známého. Tak to tady funguje.

Malá velká rada na závěr: nedejte na pár fotek na sítích, ty snesou všechno. Než se rozhodnete s někým začít spolupracovat, svěřit mu do rukou osud vašich úspor, čas a iluze, prověřujte. Zkušenosti, znalosti, historii. Nejen akčnost a pohotovost. Tou oplývají většinou ti, kteří nemají úplně co dělat. Malé velké znamení.

info@ska-reality.cz

Komentáře
Zanechte komentář
Do tohoto vlákna již není možné vkládat komentáře.