Proč je červenec (ten letošní) skvělý měsíc pro návštěvu jihošpanělské Costa del Sol?

Proč je červenec (ten letošní) skvělý měsíc pro návštěvu jihošpanělské Costa del Sol?

Červenec 01, 2020

lifestyle a Costa del Sol, volný čas na Slunečním pobřeží,
0

Proč je červenec (ten letošní) skvělý měsíc pro návštěvu jihošpanělské Costa del Sol?


Po coronavirové uzávěrce byl ve Španělsku ke dni 21.6.2020 oficiálně ukončen výjimečný stav. Po několika měsících tak byly otevřeny i španělské hranice pro kohokoli s evropským pasem, kdo se sem rozhodne přicestovat. Do té doby měli volný vstup pouze rezidenti a ti, kteří dokázali prokázat závažné rodinné či pracovní důvody.

Právě ona několikaměsíční „odstávka“ od běžného života a fungování (Španělsko mělo jedny z nejpřísnějších podmínek éry corona krize) teď dle mého názoru vytvořila vynikající podmínky pro všechny ty, u kterých strach z případné nákazy nezvítězil, a chtějí znovu začít objevovat jiné končiny.

Důvod je prostý: velký podíl na sezónní obsazenosti pobřežních (ale i ostrovních) částí Španělska mají sami Španělé. Ti teď po měsících povinné odstávky často řeší velké, dosud nepoznané letní dilema.

Dilema vzít si každoroční letní dovolenou a přesunout se z rozpálených oblastí mimo pobřeží a ostrovy do jejich oblíbených destinací, jako je právě Costa del Sol (ale i řada dalších, samozřejmě), a nebo zatnout zuby a spustit pracovní turbo ve snaze alespoň částečně dohnat to, co s sebou odnesla ona „odstávka“. Pro mnohé je dilema předem vyřešeno – pokud mají to štěstí a jejich pracovní místo, soukromá činnost nebyly zásadně krizí zasaženy, musí zůstat a dovolenou odložit. Konečné dopady toho, co corona časy nastartovaly, je v tuto chvíli velmi těžké odhadovat. Ani experti se úplně neshodnou. Co je ale jasné i neexpertům, je to, že běžní Španělé (a nejen oni) výrazně zchudli. Takový běžný Španěl si jistě neodpustí společenské aktivity, které k životu zde tak nějak automaticky patří – večeře venku s rodinou, s přáteli, volnočasové fungování především mimo domov a na vzduchu. To je mimo diskuzi. Po měsících doma je to více než evidentní, kamkoli se dnes tady přesunete. Ne všichni ale na pobřeží bydlí, a takový letní pobyt je i pro našince velkým zářezem do ročního rozpočtu…Vracím se tedy na začátek této mini úvahy…Costa del Sol je dnes, 1.7.2020, nezvykle vzdušná a nepřelidněná, stále ale jasně přátelská a otevřená všem, kteří sem přicházejí. Hotely i restaurace pozvolna otevírají, plážové kluby a bary startují právě v těchto dnech. Čeká nás jistě zajímavá sezóna. Sezóna, kdy pokud jste fanouškem plážového lelkování, máte jistotu, že na pláži nebudete ze všech stran obklíčeni davy. Andalusie intenzivně pracuje na klasifikaci nejbezpečnějších a nejlépe připravených pláží Evropy. Aktivity pro děti (i neděti) jsou v plném proudu a kempy se sportovním zaměřením jako je paddle surf, surf, kajaky, tenis, fotbal, apod. plní přísná kritéria včetně omezení počtu zúčastněných v porovnání s běžným provozem. Teploty jsou parádně letní, v srpnu bude hůř.

Přímé lety z Prahy do Málagy (Vídně také) už jsou na seznamu leteckých řádů několikrát za týden.

Přijeďte, myslím, že nebudete litovat.

info@ska-reality.cz

Komentáře
Zanechte komentář
Do tohoto vlákna již není možné vkládat komentáře.