Golf

Golf



Costa del Sol = Costa del Golf 

Sluneční pobřeží = Pobřeží golfu



Toto rovnítko se používá již léta a není to produkt marketingu. Na pobřeží se nachází více než 70 golfových hřišť, z nichž většina je umístěna mezi městy Mijas a Estepona, tj. v západní části pobřeží. Jen samotná Marbella počítá s úctyhodnými 15 hřišti a je tedy právem považována za golfový ráj. Mnohé z nich se řadí mezi nejprestižnější kluby v celosvětovém měřítku. Nejvýznamnější hráči světa zde běžně tráví zimní tréninkovou sezónu. Místní hřiště byla navržena těmi nejlepšími architekty a profesionálními hráči. Díky velmi variabilnímu terénu, který kombinuje impozantní hory a výhledy na moře, je nabídka hřišť velmi pestrá a golfista se zde rozhodně nemá šanci nudit. Důkazem jsou statistiky, které jasně potvrzují, že valná většina těch, kteří sem za golfem jednou zavítají, se pak pravidelně vracejí. Klima je na jejich straně, neboť se dá hrát opravdu v průběhu celého roku.

Navíc i díky prestiži a exklusivitě této lokality se velmi dobře podařilo zkombinovat rozvoj výstavby v okolí hřišť a tedy potřeby golfu s potřebami obyvatel.

Z těch nejznámějších a nejprestižnějších stojí za zmínku alespoň několik z nich:

Aloha Golf Club Marbella, Real Club de Golf las Brisas a Los Naranjos Golf Club, které společně tvoří tzv. golfové údolí v Nové Andalusii, městské části okrsku Marbella. Nachází se v těsné blízkosti proslulého přístavu Puerto Banús. Na něj v dosahu cca 10 minut jízdy autem volně navazuje golfový areál La Quinta, který disponuje 27 jamkami. Devítky jsou volně kombinovatelné.

Další dobrou golfovou adresou je Atalaya Golf and Country Club se svým starým a novým hřištěm a sousedící Guadalmina, opět sázka na jistý golfový zážitek.



Okrsek Mijas v čele s resortem La Cala rozhodně také, co se týče nabídky golfových hřišť, nezůstává pozadu.

Kapitola sama pro sebe je známý exkluzívní resort La Finca Cortesín.  Pokud pokračujeme dál po pobřeží směr Gibraltar, pak narazíme na absolutní špičku v podobě Clubu San Roque a Real Clubu de Sotogrande.

Je víc než jisté, že každý golfista má o svém ideálním hřišti trochu jiné představy. Co je také zcela jisté, je to, že na Slunečním pobřeží si to své oblíbené hřiště může najít úplně každý, ať už jsou jeho osobní kritéria jakákoli.