Benalmádena

Benalmádena

 

Na první pohled by se mohlo zdát, že v rámci kompletní nabídky Slunečního pobřeží nabízí Benalmadena o něco prostší a ekonomičtější variantu než jiné lokality. I díky tomu je jistě tak populární, především mezi britskými rezidenty. Rozhodně má co nabídnout. Město je vzdáleno pouhých 19 kilometrů od mezinárodního letiště v Málaze a je velmi dobře napojeno na místní infrastrukturu. Dostanete se sem pohodlně po dálnici, vlakem nebo autobusem.

Benalmadena je rozdělena na tři oblasti, které se od sebe jasně liší. Městečko jako takové se nachází vzdáleno od pobřeží několik málo kilometrů v horách a nabízí úžasné výhledy zpět na pobřeží Středozemního moře. Je radost se zde procházet úzkými uličkami mezi bělostnými domky mezi pestrou a opečovávanou květinovou výzdobou. Je to jako výlet do minulosti, do té Andalusie, kterou si představujeme z cestopisů.

Směrem dolů k moři se nachází Arroyo de la Miel, čilá komerční osada, která odděluje původní městečko od linie moře. Tím rozdělovníkem je park Parque de la Paloma, krásné zahrady o rozloze více než 200.000 metrů čtverečních. V jeho středu se nachází umělé jezírko, kde je možno spatřit různé druhy ptactva. Ideální místo na procházku.

Většina hotelů, kaváren, restaurací, barů a diskoték se nachází dole, v přímořské linii. Je zde také hlavní atrakce lokality, přístav Marina de Benalmadena, místo konání významných sportovních událostí spojených s vodními sporty a plachtěním, ale také centrum nočního života celé této oblasti.

Klima

Místní klima Benalmadeny je běžné pro pobřeží Costa del Sol, tj. mírné, s teplými léty, umírněnými blízkostí moře, kdy maximální teploty jen lehce přesahují 30°C. Zimy jsou také příjemné, teploty se pohybují mezi 10-18°C. Průměrná roční teplota se lehce šplhá nad 18°C. Srážek je celkově málo a soustřeďují se do zimních měsíců prosince a ledna.

Moře

Pobřežní linie Benalmadeny se svými cca 20 kilometry nabízí pestrou škálu výběru pláží. Najdete zde klidné a vyloženě přírodní pláže, také nějakou nudistickou, ale i pláže zaměřené na rodiny s dětmi s veškerou vybaveností a nabídkou vyžití. Existují zde krásné písčité, ale i oblázkové pláže. O všechny je dobře postaráno, čistota a péče je zde otázkou zcela zásadní. Mnohé byly oceněny modrou vlajkou EU, která certifikuje kvalitu a je prestižní záležitostí. Té si zde velmi považují. 

Přístav Puerto Marina je mezi těmi nejlepšími na světě, ocenění, kterým se pyšní již poněkolikáté v historii. Disponuje 1.100 místy ke kotvení lodí a je jedním z nejfrekventovanějších na Costa del Sol. Ve dne i v noci. Najdete zde nespočet barů, restaurací, kaváren, vše v těsné blízkosti lodí a přístavu.

Golf

Městský okrsek Benalmadeny není moc rozlehlý, takže disponuje pouze třemi golfovými hřišti. 18-ti jamkový Golf Torrequebrada, Bil Bil Golf a Benalmadena Golf. V každém případě, pokud se vám to zdá málo, ve vzdálenosti několika málo minut autem se nacházejí hřiště Mijas, Marbelly, Torremolinos a Málagy.

Další aktivity

V samotném parku La Paloma se nachází auditorium, které má v průběhu roku velmi pestrý program. Jednou z událostí bývá hudební festival, který se koná každoročně ve druhé polovině července. V parku se také nachází městská knihovna a vodní ZOO Selwo Marina, kde můžete zhlédnout delfíny, tuleně, lachtany, tučňáky a exotické ptactvo. Jde o takřka povinnou návštěvu pro rodiny s dětmi.

V přístavu Marina se nachází Sealife, akvárium, které vám umožní procházku skleněným tunelem pod hlavní nádrží, a tím přiblíží mořské živočichy jako jsou mořské hvězdy, želvy, rejnoky, žraloky, barevné rybičky z tropů a mořské koníky. Opět zaručený úspěch především pro ty nejmenší.

V Benalmadeně najdete také jeden z největších budhistických chrámů v západním světě, vybudovaném mistrem Lopon Tsechu Rinpoche.

Zahrada El Jardín de las Águilas je centrum, které se věnuje péči o dravé ptáky. Velmi zajímavé místo s krásnými výhledy na pobřeží.

Další ideální zastávkou pro rodiny s dětmi je Mariposario, centrum motýlů. Nachází se zde více než 1 500 motýlů všech možných barev a velikostí. Je možno zhlédnout celý reprodukční proces - od vajíček, larev, kukel až po nové motýly...Centrum je umístěno v budově, která připomíná thajský chrám a je obklopeno exotickými rostlinami a květinami jako jsou například krásné orchideje.

Jedno z hlavních center zábavy celé lokality Arroyo de la Miel je zábavný park Tivoli World. Najdete zde neuvěřitelné množství atrakcí a představení, tématická zákoutí, restaurace a jeviště v rozsáhlých zahradách.

V těsné blízkosti Tivoli se nachází začátek lanové dráhy, která vás vyveze na kopec Calamorro, odkud jsou dechberoucí výhledy zpět na pobřeží. Dá se odtud podniknout celá řada pěkných výšlapů. K výběru jsou trasy různého stupně náročnosti.

Gastronomie

Benalmádena nabízí pestrou škálu restauračních zařízení. Většina z nich se nachází přímo v přístavu nebo v jeho těsné blízkosti, coby středu nočního života. Najdete zde vše, nač si vzpomenete: malé bary s tapas, vegetariánské podniky, luxusní restaurace oceněné Michelinskými hvězdami jako například Sollo, kde servírují to nejlepší z autentické španělské kuchyně, ale také podniky všeho druhu, kde můžete ochutnat exotiku z Japonska, Číny, Mexika, Indie, atd.

Zdravotní péče

Moderní nemocnice Costa del Sol je vzdálena od Benalmadeny pouze 20 minut cesty autem, přibližně ve stejné vzdálenosti se nacházejí i nemocnice Málagy.

V samotném městském okrsku je několik zdravotních středisek, dvě soukromé nemocnice a množství soukromých ordinací všech možných lékařských specializací.

Umístění

Benalmádena
VYHLEDÁVÁNÍ