Estepona

Estepona

 

Město v podhůří pohoří Sierra Bermeja  omývané vodami Středozemního moře, které si velmi dobře dokázalo zachovat své tradiční andaluské kouzlo, ovšem zároveň se nevzdalo své současné kosmopolitnosti. Umístění jakoby na cestě mezi letišti v Málaze a na Gibraltaru mu zaručuje velký příliv turistů, ze kterého se ale snaží vzít pro sebe tu lepší část a žije si dál svým vlastním životem. Disponuje stejnou infrastukturou a vybaveností jako jiná pobřežní města, ale všeobecně vzato za o něco výhodnější ceny.

Podnebí

Typicky středomořské, mírné s průměrnou celoroční teplotou 19º C, mírnými zimami a příjemnými léty s maximálními teplotami jen lehce někdy přesahujícími 30º C. Srážek je málo a soustřeďují se do zimních měsíců, tedy počasí opět i zde je sázkou na jistotu.

Moře

Pobřeží Estepony se táhne v délce 21 km a nabízí 17 pláží, které jsou plně vybaveny vším, co je třeba k zajištění komfortu a bezpečnosti návštěvníků, jako jsou strážné věže, toalety, sprchy, první pomoc, vybavení nutné pro handicapované, apod. Nechybí zóny s lehátky, restaurace a bary, nabídka vodních sportů a dalšího vyžití.

Sportovní přístav Estepony je velmi příjemné místo k procházce, můžete se pokochat hezkými scenériemi, obhlídnout lodě, dát si kávu, občerstvení nebo zajít na oběd nebo večeři.  Přístav je zakomponován do města a rozdělen na dvě části – rybářskou, jejíž součástí je i rybí trh pro velkooochod, který překypuje aktivitou především v nočních a časných ranních hodinách, a také sportovní část, s půvabem zakotvených plachetnic a jachet, obklopených restauracemi s prosluněnými terasami a intenzivní noční aktivitou, především v letních měsících.

Golf

Estepona disponuje 8 golfovými hřišti velmi dobrého jména na mezinárodní golfové scéně a různou obtížností.  V kombinaci s mírnými zimami se z ní stává ideální destinace pro ty, kteří rádi hrají 365 dnů v roce.


Sportovní vyžití a příroda

Jen málo měst se může pochlubit takovou blízkostí moře a hor. Impozantní pohoří, které Esteponu lemuje ze severu, nabízí velký prostor pro ty nejrozmanitější outdoorové aktivity. Můžete začít prostým tábořením pro Středoevropana v dost odlišné a překvapující přírodě, pokračovat sledováním místních divokých horských koz či dravců, v sezóně nasbírat nějaké ty houby nebo třeba piniové oříšky a jedlé kaštany. Objevte chráněnou středomořskou jedli pinsapo, vystoupejte do výšek hor a pokochejte se úžasnou scenérií Středomořského pobřeží a pobřeží blízké Afriky přímo pod vámi.

Estepona nabízí nepřeberné možnosti co se týče sportovního vyžití, od tradičních sportů jako je plavání a vodní sporty obecně, fotbal, basketbal, tenis, padel-tenis, jízdu na koni ve vyhlášených stájích místní Školy jezdeckého umění Costa del Sol a konče adrenalinovými sporty jako paragliding, horolezectví, horská kola, potápění. Sníte o tom, že si půjčíte loď a někam se vydáte? Tady máte příležitost. Posádka je připravena.

Gastronomie

Bohatá nabídka rozličných stylů kuchyně z celého světa. Vybere si každý: prosluněné terasy, chill out, typická andaluská místní kuchyně, exotika s vůní opravdových dálek, dary moře i místní produkty z nedalekého vnitrozemí a horských vesniček.....vše připraveno k poznání.

Zdravotní péče

Estepona disponuje dvěma moderními privátními nemocnicemi a množstvím specializovaných klinik.  

Umístění

Estepona
VYHLEDÁVÁNÍ