Vzdělání

Vzdělání


 

O důležitosti kvalitního mezinárodního vzdělání v dnešním globalizovaném světě asi pochybuje málokdo. Mít tu možnost je privilegium. Tady na Slunečním pobřeží nejde o žádný módní výstřelek či experiment. Některé mezinárodní školy zde úspěšně fungují od sedmdesátých let minulého století. V současnosti existuje 19 plně homologovaných škol, ve své většině britských (najdete zde ale také francouzské lyceum stejně jako německou školu), které nabízejí skutečně bilingvní vzdělání dětem a studentům od tří do osmnácti let. Následují učební plán jak země svého původu, tak i španělský a tudíž mají jejich absolventi možnost pokračovat na univerzitách prakticky kdekoliv na světě. Pravidelně dosahují velmi dobrého umístění v celonárodních žebříčcích vzdělávacích institucí.

Alespoň za zmínku jistě stojí následující z nich:

Swans, Aloha, Laude, Sotogrande, Alborán, Atalaya, San Jose, Ecos, Colegio Alemán, British School, International Torrequebrada, atd.

Velmi prestižní je i soukromá vysoká škola hotelového managementu Les Roches, fungující od r. 1995 a nabízející řadu mezinárodně uznávaných titulů v oblasti hotelového řízení.

Také státní Univerzita v Málaze si za poslední léta podstatně vylepšila reputaci a nabízí kvalitní vysokoškolské vzdělání.

Je skutečností, že nabídka vzdělání je vedle klimatu jednou z nejdůležitějších motivací pro přesídlení spousty evropských rodin právě sem.