Hypotéky ve Španělsku

Hypotéky ve Španělsku

 

Pokud nedisponujete dostatečným množstvím vlastních finančních prostředků pro vaši investici do nemovitosti ve Španělsku, jistě lze zvážit také možnost požádat některou ze španělských bank o hypoteční úvěr.

V návaznosti na poslední právní úpravy španělského hypotečního zákona se bohužel situace pro české občany zásadně zkomplikovala. Tedy konkrétně pro ty, kteří mají většinu svých příjmů v českých korunách a ne eurech. Slovenští investoři jsou na tom lépe a problém nemají.

Je nutno aktuální situaci vždy prověřit u konkrétní bankovní instituce, ale  v současnosti je jen velmi omezené množství španělských bank, které jsou ochotny hypotéky českému občanovi s příjmy v korunách poskytnout. Dobrou zprávou ovšem je, že i to, co ještě relativně nedávno nešlo vůbec, teď skutečně jde, i když v omezené míře.

Máme dlouholeté zkušenosti a potřebné kontakty s místními bankami, takže jsme samozřejmě schopni vaši konkrétní situaci u místních bank individuálně prověřit a najít řešení přímo na míru.

Pro počáteční představu lze kalkulovat s financováním cca 50% z nižší částky mezi kupní cenou nemovitosti a jejím odhadem. Konkrétní podmínky vyjednáváme s bankou vždy individuálně.