Hypotéky ve Španělsku

Hypotéky ve Španělsku

 

Pokud nedisponujete dostatečným množstvím vlastních finančních prostředků pro vaši investici do nemovitosti ve Španělsku, existuje možnost požádat některou ze španělských bank o hypoteční úvěr.

V současné době španělské banky běžně poskytují českým a slovenským občanům úvěry do 70% z nižší hodnoty mezi výší investice (kupní cenou) a jejich vlastním odhadem nemovitosti.

Vždy bude třeba prověřit aktuální nabídku financování, ale orientačně půjde o následující:

Pevná úroková sazba:

Délka úvěru – do 20 let, věková hranice poslední splátky do 75 let

Základní úroková sazba ve výši cca 3,45 %, snižuje se po prvním roce pod hranici 3% v případě, že má klient u banky sjednáno pojištění domácnosti, automobilu, zdravotní pojištění, používá kreditní kartu.

Variabilní úroková sazba:

Délka úvěru – do 30 let, věková hranice poslední splátky do 75 let

Základní úroková sazba ve výši cca 2,3%, po prvním roce bývá navázána na Euribor. Opět je možno dosáhnout snížení při sjednání pojištění a používání kreditní karty.

Běžný poplatek za zřízení úvěru je ve výši 0,5%, podobný bývá při předčasném splacení. Často bývá osvobozeno od poplatku předčasné vrácení do 20% výše zapůjčeného kapitálu.

Banka požaduje také vyplnění odpovídající žádosti a potvrzení o výši příjmů žadatelů.

Máme dlouholeté zkušenosti a potřebné kontakty s místními bankami a v případě zájmu vám můžeme pomoci s přípravou žádosti o úvěr, případně ve spolupráci s vaším právním zástupcem zajistit, aby schvalovací proces proběhl rychle a hladce.