Sport a zábava pro rodiny s dětmi

Sport a zábava pro rodiny s dětmi


Vodním sportům se můžete věnovat prakticky po celý rok, nabídka specializovaných center v přístavech je velmi široká. Od potápění (zaměřte se na oblast Nerja), vodních lyží, pronájmů lodí s posádkou i bez, až po momentálně velmi populární kite a paddle surf. Když zůstaneme u této aktivity, pak se na samotné Costa del Sol nachází několik velmi vhodných lokalit pro tyto sporty. Jde především o menší zátoky v oblasti pobřeží Mijas. Ovšem pokud chcete absolutní evropskou špičku, pak stačí přesunout se o kousek dál směr Atlantik. Tarifa a okolí je jen velmi blízko Gibraltaru a nabízí ráj pro všechny, kdo propadli vlnám. Pokud to umíte, nebude se vám chtít odtud. Pokud máte chuť se přiučit, máte k dispozici řadu místních škol, kde se vám budou věnovat profesionálové. Zábava je zaručena. Prostředí vám učaruje. Pláže „téměř Karibiku“ v kombinaci s divočinou Atlantiku. I díky skutečnosti, že velké úseky této části pobřeží byly relativně donedávna striktně střeženou vojenskou zónou, jde o vcelku nedotčenou krajinu, kde lze stále ještě najít přesně to, co hledáte. V samotné Gibraltarské úžině máte také tu možnost a privilegium vyjet si loďkou na sledování delfínů, kteří jsou zde doma stále, ale v jistá konkrétní roční období i velryb, což mnohé jistě překvapí (duben-říjen).

Zpět na Sluneční pobřeží:

Kdo se rád drží při zemi, může si užít cyklistických stezek nebo například jízdy na koni. Kdo má raději organizovanější vyžití či potřebuje zabavit nejmenší členy rodiny, má k dispozici nepřeberné množství variant.

Za zmínku jistě stojí alespoň následující:

  • Velmi příjemné ZOO Biopark ve Fuengirole, které klade důraz na vzdělání návštěvníků a neustálé vylepšování instalací. Jde o menší zoo v centru města, kde návštěva nezabere více než pár hodin pohodové procházky, ale vždy překvapí něčím novým. Rozhodně si nenechte ujít.

  • Selwo Marina Delfinárium v Benalmadeně, které mimo běžných návštěv a plánovaných show nabízí i VIP setkání při krmení delfínů, lachtanů či tučňáků. Zážitek nejen pro ty nejmenší členy rodiny.

  • přístavní Sea Life Akvárium v Benalmadeně

  • Motýlí park Benalmadena

  • Selwo Aventura ZOO v Esteponě. Jde o rozsáhlé zoo, kde lze snadno strávit dlouhé hodiny a vždy je co dělat. Safari, VIP návštěva, ubytování přímo v parku…

  • Zábavný park Tivoli World v Torremolinos, nabízející více než 40 atrakcí pro všechny věkové kategorie

  • Ekopark Aventura Amazonia, kde si děti všech věkových kategorií mohou užít dobrodružství v korunách stromů

  • Nemůžeme zapomenout ani na vodní zábavné parky, kterých je na Costa del Sol hned několik (Mijas, Torremolinos, Torre del Mar)

  • Máte rádi motokáry? Pak zkuste Karting Estepona nebo Karting Race Málaga, opět budete mít o zábavu postaráno.
Na Slunečním pobřeží nechybí ani několik prestižních tenisových škol a klubů jako například Manolo Santana Racquets Club Marbella, Tennis Club Puente Romano, Don Carlos Tennis Club a další. Halu nehledejte. Není důvod. Hraje se venku celý rok. Všechny větší kluby mají výborné zázemí i pro ne-tenisty – fit centrum, doplňkové aktivity, atd.

Golf je samostatnou kapitolou. Zcela jednoznačně. Jde o jeden z motorů místní ekonomiky.

Výjimečně tady prší a vám něco chybí? Co takhle necelé tři hodinky jízdy autem a připnout si lyže nebo snowboard na vrcholcích Sierry Nevady? Překvapeni? Běžně se dá lyžovat od podzimu do pozdního jara. Nejvyšší vrcholky Španělska na Pyrenejském poloostrově počítají s více než stovkou kilometrů sjezdovek různého stupně obtížnosti, kde lyžujete v nadmořské výšce 2100 až 3300 m, což je největší převýšení v celém Španělsku. Očekávejte špičkové zázemí.


Mnohé jistě překvapí, že i tyhle typicky zimní radovánky si můžete užít ve velmi přijatelné vzdálenosti od vašeho druhého domova na Costa del Sol.