Casares

Casares

 

Casares je jako vystřižené z pohledice. Na pokraji útesu, s úžasnými pohledy do okolí, je právem považováno za jedno z nejpěknějších bílých městeček provincie Málagy. Už z dálky je člověk doslova lákán se někde cestou zastavit, chvíli se pokochat nebo si tu krásu rovnou zvěčnit. Bílé domky připomínají rozházené kostky cukru, naskládané v kopcích nahoru, směrem k původnímu arabskému hradu.

Je jen těžko uvěřitelné, že toto kouzelné typické andaluské městečko se nachází pouhých 15 kilometrů od rušné Costy del Sol.

Příroda, která Casares obklopuje, je velmi pestrá a překvapivá. V těsné blízkosti se nachází krásné pohoří Rondy, ale také písčité pláže a Gibraltarská úžina.

Historie nám říká, že když tuto lokalitu navštívil Julius Caesar, nařídil nechat vystavit osadu a lázně a to díky léčebným účinkům siřitých vod, které jemu samotnému pomohly k vyléčení kožních problémů, kterými trpěl od dětství. Dnes je možno navštívit pozůstatky původního města Lacipo a římských lázní Hedionda.

Na vrcholku hory byl ve XIII. století vystavěn arabský hrad, ze kterého dnes již můžeme zhlédnout jen ruiny a pár vstupních obklouků. O tři století později, jak již tomu bylo v těchto končinách zvykem, byl přebudován na kostel.

Klima

Průměrná teplota v Casares se pohybuje okolo 18°C a lehce se liší při porovnání  horských a pobřežních částí okrsku, kde je umístěna většina developerských projektů.

Golf

Casares disponuje třemi golfovými hřišti: devítijamkové Casares Golf, Finca Cortesín s jedněmi z nejrychlejších a nejlépe opečovávaných greenů v jižním Španělsku, a také Doña Julia s úžasnými výhledy na středomořské pobřeží a okolní hory. Finca Cortesín několikrát hostila prestižní Volvo World Match Play Championship a je pravidelně zmiňována jako jedno z nejlepších španělských golfových hřišť časopisy jako Golf World nebo Golf Digest.

Gastronomie

Střet vlivů horské a pobřežní kuchyně je zde jasně rozpoznatelný. Místní restaurace nabízejí typická horská jídla, ale i ryby a dary moře. Nenechte si uniknout příležitost ochutnat místní gazpacho nebo některou z horských specialit. Místní plážová chiringuita nebo horské hospůdky mají pestrou nabídku ve všech ročních obdobích. Pokud máte chuť na něco speciálnějšího, v luxusním komplexu Fincy Cortesín najdete různé restaurace jako například Kabuki Raw, nabízející poslední trendy asijské kuchyně nebo Jardín de Lutz s typickou španělskou kuchyní.

Moře

Pod Casares spadá malý kousek pobřeží, cca 2 km, kde se nachází několik pláží:

Playa Ancha na východ od Sabinillas se pyšní strážnou věží ze 16. století, známou pod názvem Torre de la Sal (solná věž). Okolní skaliska poskytují dobré podmínky pro potápění.

Playa de la Sal, také známá pod názvem Psí pláž je maličká, v zátoce směrem na západ od strážné věže. Mimo nejrušnější sezónu (červen-září) je povolen vstup se psy, pro které je zde odpovídající zázemí. Na nezodpovědné majitele, kteří by případně nerespektovali hygienická pravidla, čekají velmi rázné pokuty.

Další aktivity

Existuje 11 značených turistických tras, které je možno zdolat pěšky, na koni, ale i na kole. Odměnou vám budou impozantní výhledy do hor, na Gibraltarskou úžinu, na pobřeží Afriky...

Umístění

Casares
VYHLEDÁVÁNÍ