Manilva a Duquesa

Manilva a Duquesa

Manilva je kouzelné andaluské městečko, umístěné 128 metrů nad mořem a obklopené vinohrady. Na západní straně, kde sousedí již se San Roque a provincií Cádiz, má krásné pláže a skvělý mezinárodně proslulý sportovní přístav.

Její kopce se postupně zvedají od moře směrem do vnitrozemí a umožňují pestré kombinace vyžití jak v oblasti přírody hor, tak i moře a pláží. Manilva má tři hlavní osady (Manilva, Sabinillas a El Castillo) a bezpočet urbanizací, které jsou rozesety po celém jejím okrsku.

Díky blízkosti Gibraltarské úžiny byla Manilva vždy na křižovatce civilizací. Hrad El Castillo de la Duquesa byl vystavěn v r. 1767 na místě původní římské osady a jeho účelem bylo bránit pobřeží před konstantními útoky pirátů. Je zde několik archeologických památek z období Ŕímanů, včetně lázní, pohřebiště a továrny na sušení ryb, která má velkou historickou hodnotu.

Klima

Manilva disponuje ročními srážkami cca 750/m2, soustředěnými především do zimních měsíců. Průměrná teplota se pohybuje kolem 18ºC, z toho zimní kolem 12º C a maximální letní kolem 30ºC.

Moře

8 kilometrů pobřeží, které se dělí na 5 velmi odlišných pláží. Jedno mají ale společné: všechny byly oceněny evropskou modrou vlajkou, která značí kvalitní čisté vody, písek a zázemí. Nejpopulárnějšími jsou La Duquesa (v blízkosti sportovního přístavu) a Sabinillas. Obě nabízejí celou škálu služeb. Punta Chullera je obklopena zátokami a nízkými útesy, které jí přidávají na přírodní kráse. Je vyhledávanou destinací v souvislosti s podmořským rybolovem. El Castillo je známý bary a restauracemi a širokou písčitou zónou, kde se lze vyhřívat na slunci a užívat moře. Los Toros je nejdivočejší pláží Manilvy, která již sousedí s Cádizem.

Přístav Puerto de la Duquesa je umístěn na půl cesty mezi městečkem Castillo de la Duquesa a Sabinillas. Sportovní komplex je malebným přístavem, využívaným hlavně rybáři a reakreačními loděmi, jelikož disponuje velmi kvalitním zázemím. Je také centrem oddechu místních obyvatel i návštěvníků, a to díky početným restauracím, barům a obchodům, umístěným v zóně rezervované z velké části pěším.

Podobně jako v jiných lokalitách, i zde se s příchodem noci přístav transformuje na tak trochu jiný svět, který láká své návštěvníky a nechce je pustit.

Běžnou a zcela dostupnou aktivitou je zde pronájem lodí a sportovní rybolov, možností tras je celá řada. Další možností vyžití je také možnost výuky plachtění.

Golf

Manilva má své hřiště La Duquesa Golf se snadným přístupem a krásným okruhem, kde si díky mírnému klimatu zahrajete celý rok. Stále jste však v dosahu slavných sousedů Sotogrande, Valderrama, Guadalmina a dalších. Stačí si jen vybrat. Mimo golfu lze využít nabídku celé řady dalších sportovních aktivit, které místní Casa Club nabízí.

Gastronomie

Místní gastronomie je postavena na kvalitě a čerstvosti ryb a darů moře. Možností přípravy je celá řada, ať už dáváte přednost čisté a prosté chuti moře nebo sofistikovanějším receptům. Restaurací je pestrá škála a vybere si jistě každý.  Zdejší vína vám budou dobrým společníkem. Máte možnost si užít místního vinobraní při slavnostech v průběhu prvního víkendu měsíce září. To je další ze zážitků, které není radno si nechat ujít.

Další aktivity

Existuje celá síť pěších turistických tras různé náročnosti, v kombinaci s cyklistickými stezkami i trasami pro výlety na koních místní překvapivou přírodou.

Umístění

Manilva a Duquesa
VYHLEDÁVÁNÍ