Realitní pohyby na Costa del Sol na sklonku léta

Realitní pohyby na Costa del Sol na sklonku léta

Září 10, 2020

investice costa del sol, nemovitosti a sluneční pobřeží, reality jižní španělsko, španělský trh s nemovitostmi,
0

Realitní pohyby na Costa del Sol na sklonku léta


Časy se mění a je jen na nás, zda to chytíme za ten pozitivní konec nebo za ten druhý.

Samozřejmě, že nás všechny globální okolnosti ovlivňují, zavřít se jen do své bubliny a nenechat to na sebe působit asi úplně nelze…, ALE rozhodnutí, zda se z toho po …nebo nepo... a přijmeme to jako výzvu, je naše volba. Aspoň tak to vnímám já osobně.

Zcela znenadání jsem prodala online při videokonferenci krásný apartmán na golfovém hřišti. Trvalo mi to přesně 5 minut. Doba je rychlá. Za poslední týdny je to x-tá transakce. Ví někdo, co se děje?

Nejsem ekonom. S pokorou ráda sleduji ty, kteří ekonomickým tématům rozumějí (jistě, vybírám si ty, kteří nějak celkově svými názory zapadají do „mého“ zorného úhlu na svět) … ale to asi děláme buď podvědomě nebo nepodvědomě všichni a ve všem. Děkuji tímto osobnostem jako je paní Danuše Nerudová, pan Tomáš Sedláček a Luděk Niedermayer za to, že léta udržují mé mozkové závity v běhu i mimo záběr 3 děti, multikulti výchova, kancelář, realitka, domácnost..

Netuším, zda a jak dlouho už třetí měsíc trvající vlna obrovského zájmu o investice do nemovitostí na Costa del Sol potrvá. Navzdory všem opatřením, omezením letecké dopravy, zprávám… Vím jen tolik, že jsme za více než dvacetiletou historii naší advokátní kanceláře se zaměřením na reality na jihu Španělska nezažili podobné léto a září 2020 navzdory všem katastrofickým previzím má našlápnuto podobně…

Pravdu mají možná ti, co mají přístup k informacím, a čeká nás inflace.

Vyhodnocení ve smyslu – lépe chata u moře než koruny či eura na účtu by tedy dávalo smysl.

Možná ti, co mohou, dnes přehodnocují svou osobní situaci a přemýšlení jinak nad otázkami jako „kde chci vlastně trávit svůj čas“.

Vidíme to na příkladu britských klientů, kteří často přesně opačně, než mnozí předpovídali, nepouštějí své druhé domovy u moře k vodě, ale žádají o povolení k trvalému pobytu ve Španělsku a nechávají plavat své drahé brexitované ostrovy.

Dnes se Španělsko probudilo se zprávou o největší transakci v historii online firem. Internetový portál Idealista, založený před 20 lety několika idealisty z Madridu, který měsíčně pro vyhledávání nemovitostí na jihu Evropy používá úctyhodných 38 milionu uživatelů, byl prodán skandinávské investiční skupině EQT za „pouhopouhých“ 1.321 milionu Eur:-).

Baví mě ten španělský realitní trh.

Víte, co mě na něm baví nejvíc? Že má jasná pravidla. Pokud jim porozumíte a respektujete okolí, je neuvěřitelně transparentní a férový. Pokud jste takoví i vy, samozřejmě.

Že nedává smysl, aby jakákoli realitka zmiňovala portál, kde si potenciální klienti najdou nemovitost bez ní? Kdepak, právě Idealista otevřel cestu k informacím, kde absolutní většina inzerce je stejně realitek, ovšem konečný klient má prostor srovnávat, hledat v globální nabídce, a pak se obrátit právě na toho svého makléře, kterému může důvěřovat, protože ten zná zase jeho a v profesionální databázi makléřů mu všechny „předvybrané“ nemovitosti najde. Dostane se pak ale i k informacím, které nejsou veřejné, a které pomohou klientovi k dosažení té jím vybrané nemovitosti, a také té ideální ceny za ni. Zn. Ideál.

Hodně štěstí při hledání. Pokud tedy hledáte. A hezké září. Všem. Těm, co hledají, i těm, kdo nehledají vůbec nic, protože třeba už našli. Díky za důvěru.

info@ska-reality.cz

Komentáře
Zanechte komentář
Do tohoto vlákna již není možné vkládat komentáře.